.

Času máme stejně aneb lze si nárokovat orgasmus?

Času máme stejně

Času máme stejně. Věta, která mě vždycky nadzvedne ze židle a zalapu po dechu. Co tím chce básník říct? Naráží totiž na ženský orgasmus. Existuje vůbec něco jako nárok na to se udělat? A dá se k intimnímu tématu jako je orgasmus přistupovat tak pragmaticky? A co na to Jan Tleskač?Casu_mame_stejne_aneb_lze_si_narokovat_orgasmus_Vibratory-cz

Vzpomeňte si na nějaký film, který jste viděli, a byla v něm sexuální scéna. Doteky, hlasité projevy, pot, akt. Muž zasténá, dojde k orgasmu. Žena se usmívá, spokojená. Klapka, konec scény. V kolika podobných filmových scénách dojde k tomu, že jde zde explicitně ukázáno, jak žena prožívá svůj vlastní orgasmus? Však času měla stejně. Haha. Ha. 

Ve společnosti stále přežívá klišé (a nejen kinematografie ho živí), že ženy a muži prožívají svůj sexuální život odlišně. Muž je nádobou testosteronu, která potřebuje uvolňovat své sémě, jinak mu to leze na mozek. Naopak žena je spíše emoční bytostí a ke štěstí ji stačí přitulení. Pořád tajně doufám, že si čím dál více lidí uvědomuje, jak velký blábol to je. A že potřeba po kontaktu a sexu je individuální záležitost bez ohledu na pohlaví.

 

Náhodná známost

Jdeme spolu na rande. Je to koucourek, má hezké oči a rovné bílé zuby. Já se chichotám jako blbka a snažím se divně mrkat. Tak vypadám, když se pokouším flirtovat a nakonec si připadám spíš trapně. V každém případě klapne to, ruka je v rukávě. Jde se ke mně. Líbačka, ošahávačka, všechno docela fajn, oblečení padá na zem. Propojíme se, tedy alespoň fyzicky, na to duševní se známe příliš málo. Tadá, je dokonáno, chlapec vzdychne, udělá se. “He, to bylo hezký.” A odvalí se.

Casu_mame_stejne_aneb_lze_si_narokovat_orgasmus_2_Vibratory-czJo, bylo to hezký, ale..? Mám v sobě několik nevyřčených myšlenek. A některou z nich řeknu, protože nechci, aby si myslel, že tohle je v pořádku. “Doděláš mě?” Nedodělá. “Řekla ti už někdy holka, že tohle není úplně v pohodě?” Neřekla. Všem se to líbilo.

Zmíněný chlapec určitě panic nebyl, proto nerozumím tomu, jak během svého sexuálního života nemohl dojít ke konfrontaci ze strany sexuálních partnerek, že i holky se chtějí udělat. A neříkejte mi, že spal jenom s těma, co jim stačí spokojenost chlapce, ke kterému je nic citového neváže. Já mám totiž pocit, že se bojíme si o to říct a vymezit se. Pokud některá z vás už tuhle situaci zažila a také se v ní necítila úplně komfortně, zkoušely jste to udělat někdy naopak? Odepřít orgasmus chlapci, který ho pravidelně nedává vám? Já ano. Oheň byl na střeše, frustrace veliká a servítky si nebral. A pak že jsou ženské hysterky, ha.

 

Partner

Situace je trochu jiná, pokud nedochází k dostatečnému uspokojení ze strany partnera. Dokážu pochopit, že někdy není síla a normálně si to řekneme “jasně, miláčku, neřeš to, vynahradíš mi to zítra”. Ale pokud se zavádí stejné praktiky, jako z výše zmíněného příspěvku, není to dobře.

Další situace ze života. Měla jsem partnera, hluboké city, fakt jsem ho měla ráda. Sex byl super, bezpochyby. První ALE se objevuje zde – já jsem mu to dělala pravidelně pusou, měl to rád, já to mám taky ráda, proč ne. Partner spokojený. On to pusou moc nedělal mně, občas tam zabrousil rukou, ne moc často. No dobře, ne všichni tyhle věci dělají rádi, I když už v ten moment jsem cítila jakousi až dětskou křivdu – jaktože já to tobě tak parádně dělám a ty nemáš ani snahu jít si lehnout mezi moje nohy.

A když jsem se nestihla udělat při sexu, tak jsem měla taky smolíček. Přišlo mi to strašně frustrující, začala jsem cítit tlak na sebe samu. Aha, soulož, tak honem si to tam šmrdlej, aby ses udělala, jinak k naprostému uspokojení nedojdeš. A z užívání si našeho vzájemného propojení se stal závod. A nakonec to byl jeden z důvodů, proč jsem ze vztahu odešla.

 

Jaké si to uděláš, takové to máš

Nechci moralizovat, co je a co není dobře. A ani nechci říct, že nárok na orgasmus existuje. Budu ráda, když do komentářů napíšete, jaké jsou vaše zkušenosti. Chci podpořit všechny ženy i muže ke vzájemné komunikaci, k vyhranění se vůči tomu, co se jim nelíbí a co jim nepřijde v pořádku. Nebojte se mluvit o svých potřebách. A nenechejte se zastrašit tlakem na to, jak by to mělo vypadat. Všechno nakonec bude tak, jak vy sami dovolíte, aby to bylo.

 

Mnoho orgasmů pro všechny, amen :)