Pánevní dno – pevnější svaly pro lepší sexuální požitek

Co to je pánevní dno

Pánevní dno, pro ty, kteří se věnují zdravému životnímu stylu a pravidelně cvičí, tak znají spíše pojem střed těla. Jedná se o svaly dolního okraje břišní dutiny. Tyto svaly se setkávají s různými orgánovými systémy - konec trávicí soustavy, pohlavní orgány a uropoetický systém.

Pořád si nejste jisti, kde se nachází? Představte si, že potřebujete čůrat a snažíte se to zastavit, jakoby "vcucnout" dovnitř. Schválně si to vyzkoušejte. Už víte? Tak přesně to je vaše pánevní dno.

K čemu slouží pánevní dnoPánevní_dno–pevnější_svaly_ _pro_lepší_sexuální_požitek_Vibrátory-cz

Pánevní dno je bohužel zanedbávané, to však neznamená, že není důležité. Svaly slouží k podpoře všech výše zmíněných orgánů, se kterými sousedí. Kromě toho napomáhá i zpevnění páteře a tím zlepšení držení těla. Kromě těchto zdravotních výhod je zde ještě jedna, neméně důležitá. Jedná se o zlepšení sexuálního prožitku.

Výhody pevného pánevního dna

  • snížení nebo zastavení inkontinence
  • zlepšení sexuálních prožitků u obou partnerů
  • zlepšení držení těla
  • snížení zvukových efektů při souloži
  • problémy s bolestí zad
  • potíže s hemeroidy
  • přestanou problémy s únikem moči

Pánevní dno a lepší sexuální prožitek

Jakou souvislost mají svaly pánevního dna a lepšího sexu? Velkou. Opravdu. Vagína je orgán. Bohužel elastický orgán, který postupem času ztrácí svou pevnost. Navíc je k tomu všemu plná různých nervových zakončení.

Tím, že budete posilovat svaly kolem vagíny, zúží se její tvar a tím se s partnerem navzájem více ucítíte. Muž proniká do užšího prostoru, což vede ke zvýšení jeho citlivosti a zvýšení jeho prožitku. U ženy spočívá zvýšení prožitku v tom, že lépe svým penisem dosáhne na všechna nervová zakončení, která jsou ve vagíně, a dá jim příjemnou masáž. A přesně tato nervová zakončení ženě přinesou ten správný sexuální prožitek vedoucí k orgasmu.

Jak ho zpevnit

Ke zpevnění svalů vedou dvě cesty, obě dvě jsou velmi snadné, jedna z nich navíc i uspokojivě příjemná.

Cvičení

Nebavíme se o cvičení a tvrdé dřině ve fitness centru, spoustě potu a hodinách času. Svaly pánevního dna procvičíte daleko snadněji. Nejjednodušší způsob je zpevňovat je, kdykoliv si vzpomenete – v práci, při uklízení, když čekáte na autobus. Chvilka denně stačí. Vzpomínáte na to „vcucnutí čůrání“ ze začátku? Tak to je přesně ono – opakujte neustále dokola, zatínáte tím svaly a tím ji posilujete.

Druhý způsob jsou Kegelovy cviky – jedná se o soubor snadných cviků, kterými protáhnete tělo a hlavně zpevníte svaly. Jsou snadné a nepotřebujete žádnou fyzičku.

Erotické pomůcky

Pokud nejste úplně cvičící typ, nebo si chcete dopomoc i jinou, třeba zábavnější formou, vyzkoušejte erotické pomůcky. Pro zpevnění pánevního dna jsou nejlepší Venušiny kuličky nebo vibrační vajíčka. Zavedete si je do vagíny a snažíte se je udržet uvnitř po co možná nejdelší dobu. Nejenom, že se můžete nažhavit a připravit na svého partnera, ale celkově si zkušenost s nimi užijete. Takové Venušiny kuličky při úklidu nebo procházce jsou parádní zážitek.

Pánevní dno a muži

Pro muže je pánevní dno stejně důležité, jako pro ženy. Kromě již zmíněných pozitivních zdravotních účinků pevných svalů pánevního dna, dojde u mužů navíc i ke zkvalitnění erekce a získají lepší kontrolu nad svou ejakulací.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení