.

Co je to BDSM?

BDSM je sexuální praktika, která je v poslední době zmiňována téměř všude. Co to však je a co si pod touto praktikou představit?

Tak za prvé - není to praktika, ale spíš souhrn různých sexuálních praktik. Všechny tyto praktiky mají jedno společné - domluva mezi partnery - oba dva partneři souhlasí se vším, co se při jejich hrátkách děje.co_je_to_bdsm

Co znamenají jednotlivá písmena?

 • B&D – poddanost a disciplína
 • D&S – dominance a submisivita
 • S&M – sadismus a masochismus

V BDSM nejde jenom o bití

BDSM je v poslední době tak populární hlavně díky triologii 50 odstínů. Co je i z knih naprosto jasné - jedná se o individuální záležitost, která se odvíjí od společné domluvy mezi partnery. Nejde o bití do krve a ponižování (jak se mnozí stále ještě mylně domnívají). Právě naopak. Jde o sexuální vzrušení. To je hlavní cíl. Vzájemně se vzrušit, poskytnout si navzájem nový druh rozkoše. Prostředek, jak toho u BDSM dosáhneme je ubližování - psychické i fyzické, ale toto ubližování má opravdu jeden jediný cíl a tím není ublížení, ale rozkoš. A tato rozkoš je oboustranná!

U BDSM bývá na jedné straně osoba dominantní, na druhé straně osoba submisivní. To však neznamená, že si role v páru nemůžete měnit. Dominant submisiva netýrá, ale poskytuje mu rozkoš, což submisiv dokáže ocenit.

Co patří do BDSM?

Výprask

Výprask je jednou z hlavních činností u BDSM, to je jasné. Každý, kdo zlobí, tak si zaslouží napráskat, ať už holou rukou, plácačkou, rákoskou, důtkami, nebo bičíkem.

 • Důtky - existuje spousta druhů a liší se podle tvrdosti, čím jemnější, tím způsobují menší bolest
 • Biče - jsou hračky pro zkušenější uživatele, je zde zapotřebí určitá vytrénovanost. Biče se liší délkou, sílou i materiálem.
 • Rákosky - jsou různě pružné, zde platí, že čím pružnější, tím se hůře zlomí.
 • Plácačky - jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé a výprask s nimi je stimulující záležitostí.

Svazování

Svazování se jiným slovem řekne bondage. Zahrnujeme sem přivazování k posteli, poutání do různých pozic, svázání za účelem uměleckého vyjádření, nebo i vázání do kazajky. Pokud chcete něco takového vyzkoušet, rozhodně se umělecky vyjádříte, ale pro začátečníky je doporučeno používat měkčí svazovací materiál.

Ke svazování se používají buď různé provazy, nebo pouta.

Role Playbdsm_sexualni_praktika

Hraní na různé role. Hodně často si lidé zahrají na poslušného pejska, poníka, nebo přítulnou kočičku / kocourka. Tím však výčet neslouží. Fantazii se meze nekladou a můžete si zahrát na cokoliv chcete - poddajnou služku, sexy učitelku, sestřičku, otrokyni nebo žačku. K dokonalé atmosféře přispěje i řada kostýmů a sexy prádélko.

Ponižování

Divte se, nebo ne, ale spousta lidí si tuto techniku užívá, ba co víc, vyžaduje ji. Jedná se o specifickou hru, vyžadující vysokou míru odvahy. Zahrajte si na otroka, znásilnění, či cokoliv jiného. Udělejte ze svého partnera poslušného pejska, ucpěte mu ústa roubíkem, zavažte oči. Bude jen a jen ve vaší moci. Jde zde převážně o pocit ovládnutí, který je vzrušující pro dominantního i submisivního partnera.

Škrcení

Zde je naprosto jasné, o co jde, každopádně už se přibližujeme k těm více nebezpečným praktikám. Kdykoliv budete škrcení provozovat, dbejte na bezpečí škrceného. Je potřeba pořádně vytrénovat ruce a mít v nich určitý cit a dále je potřeba se umět dokonale ovládat.

Pissing

Méně častá praktika, která přesto vzbuzuje u spousty jedinců opravdové vzrušení i potěšení. Jedná se o praktiku, při níž je v hlavní roli moč a močení - to může být buď kontaktní (močení na sexuálního partnera) nebo nekontaktní (partner pozoruje svůj protějšek při močení).

Další praktiky

Mimo jiné sem patří:

 • fetiš
 • použití svorek
 • horký vosk

Bezpečnost u BDSM

 • Vždy provádějte BDSM praktiky s člověkem, kterého znáte a kterému důvěřujete.
 • Vždy si předem domluvte s partnerem, co se mu / jí líbí a podle toho se společně rozhodněte, co vyzkoušíte.
 • Určete si signál, nebo slovo, které bude znamenat STOP, konec her, mám dost.
 • Pokud s BDSM začínáte, jděte na to pozvolně. BDSM je náročné psychicky i fyzicky a není dobré se rovnou pouštět do drsnějších praktik.