.

Jak správně pečovat o vibrátory?

Péče o naše miláčky, je důležitá - ať už je tím miláčkem váš partner, vaše zvíře, auto, nebo vibrátor.jak_pecovat_o_vibrator

Vibrátory jsou členem více než poloviny našich domácností. Zpestřují naše masturbační hrátky i sexuální hrátky s partnerem. Nejsou tedy nijak neobvyklé. Rozhodně však patří k věcem, o které je třeba pečovat. Vibrátory používáme na vlastní kůži, ba co víc, používáme je na intimní partie, které bývají poměrně dost háklivé na čistotu. Právě proto je potřeba se o svůj vibrátor starat správně.

A co je tedy správná péče o vibrátory? Obecně lze říci, že je potřeba je po každém použití pořádně umýt a uložit tak, aby se na ně nechytaly nečistoty. V ideálním případě je po každém použití umyjte, vydezinfikujte a uložte a pak je klidně ještě opláchněte vodou před každým použitím. Časté mytí je velice důležité. Vhodné je umýt pomůcky co nejdříve po použití - přicházejí do styku s kůží i s tělesnými tekutinami (sperma, poševní sekret, někdy i krev) i s lubrikanty. Čím dříve je vibrátor po použití umyt, tím spíš předejdete tomu, že všechny tyto tekutiny na něm zaschnou. Jde tu o vaše zdraví. Navíc díky správné péči dosáhneme i delší životnosti a bezporuchového provozu. Každý vibrátor však má jiná kritéria, podle kterých ho budeme čistit, záleží na použitém materiálu.

Vibrátory podle materiálu:

  • silikonové
  • gelové
  • plastové
  • latexové
  • kovové
  • z umělé kůže
  • skleněné
  • dřevěné
  • keramické

Silikonové vibrátory

Silikon je vysoce kvalitní materiál, který neobsahuje žádné póry. Díky tomu je i snadnější údržba. Stačí vibrátor umýt vlažnou mýdlovou vodou nebo čističem na erotické pomůcky. Pro dokonalou dezinfekci ho můžete i vyvařit - zde však pokaždé dbejte pokynů výrobce. Můžete na něj používat přípravky obsahující alkohol. Dejte si však pozor na jiné silikonové výrobky - pokud silikon přijde do styku s jiným silikonem, dochází k poškození jeho struktury.

Gelové vibrátory

Gel je stále velmi populární materiál pro výrobu vibrátorů. Je snadno opracovatelný a měkký. Bohužel, když dojde na údržbu, je potřeba říci, že gel obsahuje póry, což značí zvýšenou potřebu mytí. Nelze ho vyvářet ani dezinfikovat alkoholem či jinými přípravky na alkoholové bázi. Nejlepších výsledků dosáhnete pomocí vlažné mýdlové vody. Nezapomeňte ho však důkladně opláchnout a hlavně osušit, protože voda se dostane i do pórů a může uvnitř nadělat pěknou neplechu.

Plastové vibrátory

Plast má jednu dobrou vlastnost - dokáže se přizpůsobit tomu, co od něj jeho zpracovatel vyžaduje - od měkkosti, přes barvy po tvar. Plastové vibrátory jsou velmi snadné na údržbu - stačí umytí vlažnou vodou nebo jakýmkoliv čističem na erotické pomůcky, včetně těch na alkoholové bázi. Není vhodné ho vyvařovat.

Latexové vibrátory

Vibrátorů vyrobených z latexu už nenajdete tolik. Přesto jich pár je, proto si údržbu tohoto materiálu přiblížíme. Latex je pórovitý materiál, stejně jako gel. A stejně jako gel vyžaduje i náročnější a důkladnější údržbu. Nelze ho vyvářet ani dezinfikovat přípravky obsahujícími alkohol. Nejlépe vibrátor očistíte pomocí vlažné mýdlové vody. Nezapomínejte na důkladné propláchnutí a usušení.

Kovové vibrátory

Vibrátory z kovu se řadí převážně mezi luxusní vibrátory. A luxusní jsou i co se údržby týče. Stačí je omýt vlažnou vodou. Ti, kdo chtějí důkladnější očistu, mohou použít mýdlo či speciální čistič. Kov nemá póry, takže se nic nedostane dovnitř a nepoškodí strukturu výrobku.

Vibrátory z umělé kůže

Umělá kůže je směs PVC a silikonu. Je to materiál, který svými vlastnostmi více či méně (podle kvality, od které se odvíjí i cena) připomíná lidskou kůži. Neobsahuje póry, přesto vyžaduje důkladnou údržbu. Vibrátory z umělé kůže bývají realistické, proto mají různé záhyby a zákruty, které je potřeba pořádně umýt. Nelze je čistit přípravky na alkoholové bázi. Nejvhodnější je vlažná mýdlová voda, nebo speciální čistič na erotické pomůcky.

Skleněné vibrátory

Sklo je jakožto materiál hygienicky nezávadné a neobsahuje žádné póry, takže jeho údržba je velmi jednoduchá. Lze jej čistit i dezinfikovat. Jedinou nevýhodou je jeho křehkost. Jakou metodu mytí zvolíte, je jen na vás (voda, mýdlo, čistič, alkohol). Sklo snese cokoliv. Jediné, co stojí za zmínku a na co si dát pozor, je vyváření. Zde dbejte pokynů výrobce, protože se některé vibrátory mohou vyvářením deformovat.

Dřevěné a keramické vibrátory

Dřevo ani keramika sami o sobě jakožto materiály pro výrobu erotických pomůcek nejsou vhodné. Přesto mezi luxusními vibrátory můžete na tyto dva materiály narazit. Vibrátory vždy budou ošetřeny speciální povrchovou úpravou - většinou budou pokryty silnou vrstvou glazury, což je speciální ochranný povlak na bázi skla. Díky tomu získají oba dva materiály, co se údržby týče, stejné výhody, jako u výše zmíněného skla - jsou snadné na údržbu a mýt je můžete téměř jakýmkoliv způsobem.