.

Venušiny kuličky - výběr

Když už máme jasno, že venušiny kuličky potřebujeme, tak před sebou máme opravdu nelehký a zodpovědný úkol – vybrat ty pravé. Podle čeho vybrat a čím se řídit? Zde je pár základních tipů.

Tvar Venušiných kuliček

Základním tvarem jsou 2 kuličky od průměru 2,5 cm do 5,5 cm. To by však nebyl erotický průmysl, kdyby kuličky zůstaly pouze kuličkami. Na trhu máme „kuličky“ různých tvarů i velikostí – například ve tvaru ovoce, kuličky s výstupky, eliptické kuličky a mnoho dalších. Klasika je však klasika, můžete je nosit celý den nebo si je užívat při sexu. Eliptické lépe vystihují tvar vagíny, proto bývají velmi pohodlné, vhodné pro časté a dlouhé nošení, už však nemusí být tolik vzrušující. Kuličky obohacené drobnými výstupky jsou velmi stimulující, přičemž nejsou však tolik vhodné pro dlouhodobé nošení - při dlouhodobém užívání mohou být až bolestivé.

Materiály Venušiných kuliček

Nejlevnější kuličky jsou vyráběny z plastu. Ten má své výhody – může být různě barevný, je tvrdý a proto dobře přenáší vibrace, ale určitě se nejedná o ten nejvhodnější materiál. Může se rozlepit, a tím způsobit poškrábání nebo nastane koroze vnitřní kuličky vedoucí k infekci.

Velmi často se můžete setkat s gelovými kuličkami. Jedná se o velmi příjemný materiál, ovšem také velmi měkký. Díky tomu necítíte tolik otřesy vnitřní kuličky, proto nemusejí být tolik stimulující. Navíc je gel materiál poměrně dost pórovitý, kdy se v pórech drží nečistoty, takže je potřeba dbát více na správnou očistu i uchování.

Jeden z nejlepších materiálů je silikon, ten je zdravotně nezávadný (vždy ověřte v popisu nebo u výrobce), má velmi snadnou údržbu a dobře přenáší vibrace. Pro fajnšmejkry jsou pak kuličky vytvořené ze skla, kovu, latexu nebo jiných méně častých materiálů.

Kromě materiálu kuliček samotných by vás měl zajímat i materiál spojovacího provázku…

Hlučnost Venušiných kuliček

Hlučnost do jisté míry ovlivňuje cenu kuliček. Je známo, že plastové kuličky cvakají více. Ty kvalitnější jsou zevnitř pokryty měkčím materiálem a nejsou tolik slyšet, ale bohužel se kvůli tomuto materiálu nepohupují tak rychle, čímž ztrácí účinnost. U dražších kuliček můžete očekávat snížení hlučnosti, aniž by došlo ke snížení účinnosti.

Údržba Venušiných kuliček

Venušiny kuličky se vkládají do vagíny na delší dobu a proto je potřeba, aby byly vždy hygienicky čisté. Vhodné je pravidelně mytí a dezinfikování. Silikonové kuličky dezinfikujeme bezalkoholovou dezinfekcí, alkoholovou pak ostatní materiály.

Kuličky uchováváme v čistém obalu, který je neprodyšně uzavřen.