.

BDSM praktiky

BDSM je soubor více sexuálních praktik, jejichž společným znamením je vztah mezi dominantním a submisivním jedincem. U sexuálního styku jsou si partneři rovnocenní, u BDSM je jeden nadřazený druhému. Vše je dobrovolné. Cílem BDSM je sexuální uspokojení, proto musí být uspokojeny obě dvě zúčastněné strany.

BDSM_praktiky_Vibratory

Máme zde trojí rozdělení rolí

  • dominantní role - nadřízená pozice
  • submisivní role - podřízená pozice
  • switch - vyměňování dominantní a submisivní role

Nejčastější mýty a předsudky

BDSM je sexuální životní styl a filozofie, praktiky jsou provozovány spíše menšinou, právě proto nám chybí komplexní informace a vznikají různé mýty a nepravdy.

  • Lidé, kteří praktikují BDSM netrpí psychickou poruchou. BDSM je styl a ne porucha v chování.
  • Lidé praktikující BDSM jsou otevření a rozhodně nemívají žádná vnitřní traumata. Existuje mýtus, že provozování BDSM je důsledek traumatu z dětství nebo šikany. Není to pravda.
  • BDSM neprovozují lidé, kteří mají nějaké potlačované pocity hněvu, nenávisti, vině atd. Rozhodně se nejedná o uvolnění nějakého vnitřního napětí.
  • BDSM je o fyzickém potěšení a dosažení "mentálního" orgasmu.
  • Pokud pár provozuje BDSM praktiky, neznamená to, že se vzdají standardního sexu a milování.
  • V BDSM nejde o bolest, tedy jde o bolest, občas, ale jde o chtěnou bolest a nejen to.

Jaké jsou směry a styly BDSM

Bondage & Discipline: sem patří různé techniky svazování. Svazování může být symbolické, ale i zcela znehybňující, cílem je nastolit poslušnost a disciplínu.

Domination & Submission: Dominance a submise, zdůraznění rolí a vztahem mezi dominantním a submisivním jedincem

Sadism & Masochism: Sadismus a masochismus, způsobování a přijímání bolesti za účelem sexuálního potěšení.

Nejoblíbenější praktiky BDSMBDSM_sex_pouta_zelizka_vibratory-cz

Svazování - ať už svážete partnera do znehybnění, do určitého tvaru nebo ho jenom přivážete k posteli a "mučíte" sexuálním uspokojením.

Mučení - praktika spojená často se svazováním nebo hraním rolí a s pomocí různých pomůcek. Skvělé je mučení voskem, ledem, lechtání nebo různými bolest způsobujícími nástroji.

Výprask - velmi populární technika, začínající naplácáním na holou a končící výpraskem za použití různých pomůcek - bičíků, rákosek atd.

Odpírání orgasmu - zde dochází k sexuální stimulaci, ale nikdy nedojde k vyvrcholení. Zde oceníte pomůcky jako je třeba vibrátor.

Hraní rolí - mezi dominantním a submisivním partnerem, fantazii se meze nekladou.

Fetišismus - praktiky zaměřené na určitý druh sexuální stimulace soustředící se na určitou část těla.

BDSM se v určité míře dá praktikovat v každém vztahu, ne každý unese psychologický aspekt hry, ale rozhodně nějaká jemnější praktika jako třeba svazování nebo hraní rolí nikomu ještě neublížilo a navíc to úžasně zpestří vaše hrátky.