.

Vibrátor a jeho historie

Historie vibrátorů je velmi zajímavá. Svým způsobem i smutná. Posuďte sami.Vibrator-historie

Slyšeli jste příběh o vzniku prvního vibrátoru? Ne? Tak si ho povíme.

Píše se doba Viktoriánská (čti puritánská), konec 19. století v Anglii. Sex je sprosté slovo. Pohlavní styk slouží pouze a jenom k rozmnožování. Rozhodně nemůžeme mluvit o uspokojování, natož u ženského pohlaví. Jaká škoda. Bohužel i bohudík. Každý problém přeci potřebuje řešení a vždy se najde někdo dostatečně kreativní, aby toto řešení našel.

Kvůli tomu (s největší pravděpodobností), že ženy dlouhodobě žily bez sexuálního spokojování a neměly tak možnost uvolnit pořádně svou energii, se v této době projevoval nemoc zvaná Hysteria. Dnes bychom tuto nemoc nenazvali nemocí, ale spíš psychickou poruchou, jednalo by se o vysoce emotivní ženu trpící depresemi a úzkostmi.

Projevy Hysterie byly mimo jiné nespavost, bolesti hlavy a poruchy soustředění. Spořádané ženušky tak nemohly spořádaně plnit své povinnosti a velice často navštěvovaly své ošetřující lékaře.

V té době právě kvůli vyššímu počtu pacientek lékaři začínali Hysterii řešit a postupně zjistili, že ve většině případů ženám pomůže k uvolnění a zbavení se příznaků, nebo alespoň ke zlepšení stavů pouho-pouhý orgasmus.

Bohužel – orgasmus by vyžadoval pohlavní styk a trochu péče o ženy. To moc neodpovídalo puritánskému životnímu stylu a tak se lékaři rozhodli ze zdravotních důvodů poskytovat ženám ruční masáže vedoucí k uspokojení. Tak tedy začínaly ženy léčit a bylo po problému, nebo alespoň to byste si mohli myslet. Lidská povaha je nevyzpytatelná, pánům doktorům se nechtělo ženy léčit pomocí rukou – bylo to moc zdlouhavé, hlavně pacientek přibývalo a bylo potřeba je uspokojit všechny – i z finančního hlediska.

Začátkem 19 století vymyslel americký lékař Greg Taylor parou poháněný masážní stroj, který lékařskou práci dosti usnadňoval a hlavně urychloval.

V 80. letech 19. Století pak byl patentován první elektromechanický vibrátor.

V roce 1902 máme na světě první čistě elektrický vibrátor a právě v tomto bodě nám nastává obrovský boom. Vibrátor byl v té době ještě stále chápán jako lékařský přístroj a stejně tak byl i představován.

V 60. letech propukla sexuální revoluce a vibrátor se začíná prodávat jako erotická pomůcka.

Další velký boom nastal díky seriálu Sex ve městě.

A v dnešní době je už vibrátor nedílnou součástí přibližně poloviny našich ložnic.

 

Pokud si nemůžete vybrat, můžeme Vám s radostí doporučit sadu vibrátorů: 

Sada vibrátorů - Purple Peaks