Vibrátor a jeho historie

Historie vibrátorů je velmi zajímavá. Svým způsobem i smutná. Posuďte sami.Vibrator-historie

Slyšeli jste příběh o vzniku prvního vibrátoru? Ne? Tak si ho povíme.

Píše se doba Viktoriánská (čti puritánská), konec 19. století v Anglii. Sex je sprosté slovo. Pohlavní styk slouží pouze a jenom k rozmnožování. Rozhodně nemůžeme mluvit o uspokojování, natož u ženského pohlaví. Jaká škoda. Bohužel i bohudík. Každý problém přeci potřebuje řešení a vždy se najde někdo dostatečně kreativní, aby toto řešení našel.

Kvůli tomu (s největší pravděpodobností), že ženy dlouhodobě žily bez sexuálního spokojování a neměly tak možnost uvolnit pořádně svou energii, se v této době projevoval nemoc zvaná Hysteria. Dnes bychom tuto nemoc nenazvali nemocí, ale spíš psychickou poruchou, jednalo by se o vysoce emotivní ženu trpící depresemi a úzkostmi.

Projevy Hysterie byly mimo jiné nespavost, bolesti hlavy a poruchy soustředění. Spořádané ženušky tak nemohly spořádaně plnit své povinnosti a velice často navštěvovaly své ošetřující lékaře.

V té době právě kvůli vyššímu počtu pacientek lékaři začínali Hysterii řešit a postupně zjistili, že ve většině případů ženám pomůže k uvolnění a zbavení se příznaků, nebo alespoň ke zlepšení stavů pouho-pouhý orgasmus.

Bohužel – orgasmus by vyžadoval pohlavní styk a trochu péče o ženy. To moc neodpovídalo puritánskému životnímu stylu a tak se lékaři rozhodli ze zdravotních důvodů poskytovat ženám ruční masáže vedoucí k uspokojení. Tak tedy začínaly ženy léčit a bylo po problému, nebo alespoň to byste si mohli myslet. Lidská povaha je nevyzpytatelná, pánům doktorům se nechtělo ženy léčit pomocí rukou – bylo to moc zdlouhavé, hlavně pacientek přibývalo a bylo potřeba je uspokojit všechny – i z finančního hlediska.

Začátkem 19 století vymyslel americký lékař Greg Taylor parou poháněný masážní stroj, který lékařskou práci dosti usnadňoval a hlavně urychloval.

V 80. letech 19. Století pak byl patentován první elektromechanický vibrátor.

V roce 1902 máme na světě první čistě elektrický vibrátor a právě v tomto bodě nám nastává obrovský boom. Vibrátor byl v té době ještě stále chápán jako lékařský přístroj a stejně tak byl i představován.

V 60. letech propukla sexuální revoluce a vibrátor se začíná prodávat jako erotická pomůcka.

Další velký boom nastal díky seriálu Sex ve městě.

A v dnešní době je už vibrátor nedílnou součástí přibližně poloviny našich ložnic.

 

Pokud si nemůžete vybrat, můžeme Vám s radostí doporučit sadu vibrátorů: 

Sada vibrátorů - Purple Peaks

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení