.

Materiály vibrátorů

vibrator je erotická pomůcka, kterou využijí ženy, poslouží však i mužům a párům. Jeho účelem je stimulovat citlivá místa jako jsou pohlavní orgány nebo erotogenní zóny.

Zvolit správný materiál je trochu alchymie, musíte brát v potaz nějaký, který vám bude příjemný, ale také, aby dobře přenášel vibrace a v neposlední řadě i jeho cenu. Určitě vás bude zajímat tvrdost, pevnost i pružnost materiálu.

Silikon

V poslední době jsou silikonové vibrátory jedny z nejrozšířenějších, silikon má nesporné výhody a proto je velice oblíbený u uživatelů i výrobců.

Silikon je vysoce kvalitní materiál. Nemá žádné póry. Jeho dotek je velmi příjemný. Přejímá teplotu, takže ho snadno zahřejete, ochladíte a sám je schopen přijmout teplotu vaší kůže, takže je pocitově skvělý.

Čištění - silikonové vibrátory stačí očistit vlažnou vodou, případně speciálním čističem, nemá póry, takže se nemusíte obávat žádných "skrytých bubáků". Pokud chcete svou hračku vydezinfikovat, tak vám stačí vyvařit na 3 minuty a máte ji hygienicky čistou, případně použijete čistič, který je určený pro silikonové výrobky.

Lubrikant používejte pouze na vodní bázi.

Gel

Gelové vibrátory patří k měkčím, jsou ohebné a dokonale přizpůsobitelné. Gel je snadno zpracovatelný a proto gelové vibrátory vynikají svými tvary i funkcemi - můžete uvnitř najít rotující kroužky, kuličky, vibrátory mohou mít různé výstupky atd... Navíc mají gelové vibrátory celkem nízkou cenu.

Čištění - gel je velice pórovitý materiál a proto je jeho údržba náročnější. Nesmí se vyvářet a ani dezinfikovat alkoholem. Vibrátory omývejte horkou mýdlovou vodou a pak pořádně vymyjte, aby v pórech nic nezůstávalo. Pokud si chcete práci s čištěním usnadnit, používejte kondom.

Lubrikant - zde si moc nemusíte lámat hlavu, použijte buď silikonový, nebo na vodní bázi.

Plastvibratory_ruzne

Plastové vibrátory jsou tvrdší a skvěle přenášejí vibrace, jsou kluzké a většinou hezky barevné. Ty levnější pomůcky budou tuhé a odolné, ty dražší plastové budou vyrobeny jinými, než klasickými způsoby a tím může být mírně změněna vlastnost materiálu - může ztratit tuhost nebo odolnost.

Čištění - plastové vibrátory jsou na údržbu jedny z nejsnadnějších - stačí je omýt teplou vodou, případně použijte mýdlo nebo speciální čistič, nevyvařujte!

Lubrikant - použijte lubrikanty na vodní bázi, silikonové bázi nebo oleje.

TPE, TPR

Jedná se o termoplastickou gumu, ta bývá zdravotně nezávadná, příjemná na dotek a vyniká svou pružností. Vibrátory jsou flexibilní a velice odolné. Z termoplastické gumy se vyrábí vibrátory, které mají napodobovat vlastnosti lidské kůže, nebo realistické.

Čištění - jedná se o mírně pórovitý materiál, proto nezapomeňte na pečlivou údržbu, která by měla probíhat po každém použití.

Lubrikanty používejte pouze, pokud jsou na vodní bázi.

Sklo

Skleněné vibrátory paží k těm dražším a luxusnějším, většinou jsou vyráběny ručně, vynikají svou tvrdostí (pro někoho mohou být až nepříjemné), skvěle vypadají, výborně přebírají teplotu, vydrží věčnost, nemají póry a hygienicky jsou dokonalé. Jediná nevýhoda je jejich křehkost.

Čištění - teplá voda, čistič, alkohol, vyčistíte je jakkoliv a bez větší námahy.

Lubrikant u skleněného vibrátoru nepotřebujete, sklo je samo o sobě kluzké, pokud si však chcete zážitek zpříjemnit - zvolte jakýkoliv lubrikant, sklo funguje se všemi materiály.

Kov

Kovové vibrátory bývají vyrobeny z oceli, zlata nebo stříbra, jedná se o luxusní hračky, které nejsou k vidění na každém rohu. Vibrátory se vyznačují vysokou pevností a dokonalým přenosem vibrací, jsou odolné proti poškození.

Čištění - stačí vám vlažná mýdlová voda - údržba je velice snadná.

Lubrikant opět můžete zvolit jakýkoliv, kov se snáší se všemi materiály.

Latex

Latexové vibrátory jsou pružné, pórovité. Latex může způsobovat alergické reakce a mívá specifický zápach. Je pevnější než gel, měkčí než plast.

Čištění - vzhledem k pórovitosti opět musíme dbát pečlivé údržby, použijte teplou vodu nebo speciální čistič.

Další materiály, se kterými se můžete potkat, jsou buď dřevo, nebo keramika.