Materiály vibrátorů

vibrator je erotická pomůcka, kterou využijí ženy, poslouží však i mužům a párům. Jeho účelem je stimulovat citlivá místa jako jsou pohlavní orgány nebo erotogenní zóny.

Zvolit správný materiál je trochu alchymie, musíte brát v potaz nějaký, který vám bude příjemný, ale také, aby dobře přenášel vibrace a v neposlední řadě i jeho cenu. Určitě vás bude zajímat tvrdost, pevnost i pružnost materiálu.

Silikon

V poslední době jsou silikonové vibrátory jedny z nejrozšířenějších, silikon má nesporné výhody a proto je velice oblíbený u uživatelů i výrobců.

Silikon je vysoce kvalitní materiál. Nemá žádné póry. Jeho dotek je velmi příjemný. Přejímá teplotu, takže ho snadno zahřejete, ochladíte a sám je schopen přijmout teplotu vaší kůže, takže je pocitově skvělý.

Čištění - silikonové vibrátory stačí očistit vlažnou vodou, případně speciálním čističem, nemá póry, takže se nemusíte obávat žádných "skrytých bubáků". Pokud chcete svou hračku vydezinfikovat, tak vám stačí vyvařit na 3 minuty a máte ji hygienicky čistou, případně použijete čistič, který je určený pro silikonové výrobky.

Lubrikant používejte pouze na vodní bázi.

Gel

Gelové vibrátory patří k měkčím, jsou ohebné a dokonale přizpůsobitelné. Gel je snadno zpracovatelný a proto gelové vibrátory vynikají svými tvary i funkcemi - můžete uvnitř najít rotující kroužky, kuličky, vibrátory mohou mít různé výstupky atd... Navíc mají gelové vibrátory celkem nízkou cenu.

Čištění - gel je velice pórovitý materiál a proto je jeho údržba náročnější. Nesmí se vyvářet a ani dezinfikovat alkoholem. Vibrátory omývejte horkou mýdlovou vodou a pak pořádně vymyjte, aby v pórech nic nezůstávalo. Pokud si chcete práci s čištěním usnadnit, používejte kondom.

Lubrikant - zde si moc nemusíte lámat hlavu, použijte buď silikonový, nebo na vodní bázi.

Plastvibratory_ruzne

Plastové vibrátory jsou tvrdší a skvěle přenášejí vibrace, jsou kluzké a většinou hezky barevné. Ty levnější pomůcky budou tuhé a odolné, ty dražší plastové budou vyrobeny jinými, než klasickými způsoby a tím může být mírně změněna vlastnost materiálu - může ztratit tuhost nebo odolnost.

Čištění - plastové vibrátory jsou na údržbu jedny z nejsnadnějších - stačí je omýt teplou vodou, případně použijte mýdlo nebo speciální čistič, nevyvařujte!

Lubrikant - použijte lubrikanty na vodní bázi, silikonové bázi nebo oleje.

TPE, TPR

Jedná se o termoplastickou gumu, ta bývá zdravotně nezávadná, příjemná na dotek a vyniká svou pružností. Vibrátory jsou flexibilní a velice odolné. Z termoplastické gumy se vyrábí vibrátory, které mají napodobovat vlastnosti lidské kůže, nebo realistické.

Čištění - jedná se o mírně pórovitý materiál, proto nezapomeňte na pečlivou údržbu, která by měla probíhat po každém použití.

Lubrikanty používejte pouze, pokud jsou na vodní bázi.

Sklo

Skleněné vibrátory paží k těm dražším a luxusnějším, většinou jsou vyráběny ručně, vynikají svou tvrdostí (pro někoho mohou být až nepříjemné), skvěle vypadají, výborně přebírají teplotu, vydrží věčnost, nemají póry a hygienicky jsou dokonalé. Jediná nevýhoda je jejich křehkost.

Čištění - teplá voda, čistič, alkohol, vyčistíte je jakkoliv a bez větší námahy.

Lubrikant u skleněného vibrátoru nepotřebujete, sklo je samo o sobě kluzké, pokud si však chcete zážitek zpříjemnit - zvolte jakýkoliv lubrikant, sklo funguje se všemi materiály.

Kov

Kovové vibrátory bývají vyrobeny z oceli, zlata nebo stříbra, jedná se o luxusní hračky, které nejsou k vidění na každém rohu. Vibrátory se vyznačují vysokou pevností a dokonalým přenosem vibrací, jsou odolné proti poškození.

Čištění - stačí vám vlažná mýdlová voda - údržba je velice snadná.

Lubrikant opět můžete zvolit jakýkoliv, kov se snáší se všemi materiály.

Latex

Latexové vibrátory jsou pružné, pórovité. Latex může způsobovat alergické reakce a mívá specifický zápach. Je pevnější než gel, měkčí než plast.

Čištění - vzhledem k pórovitosti opět musíme dbát pečlivé údržby, použijte teplou vodu nebo speciální čistič.

Další materiály, se kterými se můžete potkat, jsou buď dřevo, nebo keramika.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení