.

TOP 15 zajímavostí s vibrátory

TOP_15_zajimavosti_s_vibratory

 1. První model vibrátoru spatřil světlo světa v roce 1734 a byl poháněn ruční kličkou. Jak si jistě dovedete představit, bylo obtížné prodávat erotické hračky ženám v osmnáctém století, proto byly prodávány lékařům, kteří jej používali k léčbě Léčebným účinkem byl ženský orgasmus.
 2. Velkou popularitu přinesl vibrátorům Hitachiho masážní přístroj (v angl. Hitachi Magic Wand), což byla původně vibrační pomůcka určená k masáži zad. Instruktorka a umělkyně Betty Dodson na svých workshopech v New Yorku v 60. letech vzdělávala ženy v oblasti sexuality a vedla je mimo jiné k poznávání vlastního těla a k masturbaci i za použití masážního vibrátoru. Masážní vibrátor se stal velmi populární a i vy si jej můžete vybrat z nabídky na našem eshopu.
 3. Po zjištění, k jakému účelu může být také masážní přístroj používán, však podobné nadšení ve firmě Hitachi nesdíleli a rozhodli se, že již nechtějí, aby jejich jméno bylo s tímto přístrojem spojeno. To už byl nicméně přístroj na trhu téměř 45 let. Naštěstí firma Vibratex přišla s nabídkou pokračovat ve výrobě vibrátoru bez značky Hitachi v názvu.
 4. V některých státech USA (Alabama) jsou distribuce a prodej erotických pomůcek trestné pod pokutou až 10,000 dolarů nebo jedním rokem vězení. V Texasu je nelegální nejen prodej erotických hraček, ale také vlastnictví více než šesti kousků, což již dle tamních zákonů může znamenat záměr k prodeji.
 5. I přes masivní popularitu není trh s erotickými pomůckami významně regulovaný. Po zmínce o úniku olejových látek z prvních vibrátorů provedla Jennifer Pritchett výzkum a zjistila, že některé produkty obsahují substance, které by neměly být v kontaktu s lidských tělem. Je důležité se tedy zabývat původem erotických hraček. Na našem eshopu najdete pouze zdravotně nezávadné vibrátory.
 6. Vibrátory nejsou jen pro single Podle průzkumu Adam & Eve připadá 55 % použití erotických hraček na páry.
 7. zvířata příležitostně používají sexuální hračky. Bylo zjištěno, že si samičky dikobraza umísťují klacík mezi končetiny a tahají ho po zemi, aby pocítily vibrace na svém těle.
 8. Když už mluvíme o zvířatech, je tu překvapivě legální důvod pro to, že váš vibrátor - zajíček je tvarovaný jako zajíc. V minulosti bylo mnoho vibrátorů vyráběno v Japonsku, kde vzhledem k přísným zákonům nebylo povoleno vibrátor ponechat ve tvaru penisu. Společnosti jako Vibratex se proto rozhodly použít tvar roztomilých zvířátek a tradice byla na světě! Filipa Zajíček je k dostání na našem eshopu.
 9. Ne všechny vibrátory jsou určené pro vaginální použití. Již jsme zmínili masážní vibrátor Magic Wand, existují ale i vibrátory pro penisy (Cobra Libre a Hand Solo). Studie ukazují, že 45 – 50 % mužů použilo ve svém životě vibrátor.
 10. Používáním vibrátoru se můžete stát lepším zpěvákem/zpěvačkou! Hlasový kouč David Ley prohlásil, že použití vibrátoru v oblasti hlasivek pomůže rychle a efektivně zlepšit vaše hlasové dispozice.
 11. Ať už jste slyšeli cokoliv, vibrátory nesnižují vaši citlivost. Neexistuje žádný důkaz, že s používáním erotických hraček klesá sexuální citlivost. Naopak, lidé vyhledávají vibrátory, aby se jim navrátila citlivost například po operačních zákrocích či při léčbě antidepresivy.
 12. Ne všechny vibrátory vibrují. Ačkoliv je na trhu nespočet vibrujících vibrátorů, existují i jiné vjemy, které stojí za to prozkoumat. Do popředí se dostávají zejména sací vibrátory, resp. womanizery.
 13. U vibračních typů vibrátorů také nezáleží pouze na tom, jakou sílu dokáže váš oblíbenec vyvinout. Podstatné jsou i frekvence a typy jednotlivých vibrací (některé vyvolávají podobný vjem jako lehké svědění) vedoucí ke stimulaci různých nervových zakončení v různých vrstvách kůže.
 14. Je lepší spolu s vibrátorem použít i lubrikační gel, a to nejen, pokud používáte vibrátor vnitřně. Většina vibrátorů je vyráběna ze silikonu, který má větší tření než kůže. Použitím lubrikačního gelu také zvyšujete rychlost, kterou se vibrátor pohybuje.
 15. Není ale absolutně nic špatného na tom, pokud se rozhodnete do žádného vibrátoru nejít. Stejně jako jsou lidé, kteří nemají rádi pizzu, jsou i lidé, kteří nemají rádi vibrátory. A to je naprosto v pořádku! Ne všem vibrátory vyhovují, pro někoho jsou například vibrace příliš silné, nebo jsou pro ně erotické hračky prostě neosobní.

 (V článku byly použity údaje z 15 Surprising Facts About Vibrators You Never Knew, by Bex Caputo, October 11, 2017)