.

Vibrátor – mít či nemít?

Vibrátory jsou nejpopulárnějším druhem erotických hraček. Nejméně polovina žen z USA potvrdila, že někdy ve svém životě zkusila použít vibrátor. To je přes osmdesát milionů žen jenom ve Spojených státech! Co je k tomu vede? Něco na tom vibrátoru zkrátka je! V následujícím přehledu získáte několik informací, které je dobré vědět, pokud zvažujete pořídit si vibrátor.Vibrator_mit_ci_nemit_od_vibratory-cz

Vibrátory mají dobrý vliv na vaše zdraví.

Žena, která plánuje pořídit si vibrátor, tak činí z nejrůznějších důvodů, ať už má partnera/partnerku nebo je momentálně single. Jedním z nich, a rovnou jedním z těch nejdůležitějších, je poznání vlastního těla. Když bude žena vědět, co, kde a jak jí způsobuje ty nejpříjemnější pocity, bude o tom přesněji a lépe schopna hovořit se svým partnerem/partnerkou a tím se násobně zlepší její intimní život. Získá mnoho sebevědomí v oblasti sexu, tedy bude mnohem spokojenější a psychicky v pohodě. Ženy, které používají vibrátor, mají větší sexuální satisfakci, než ty, které jsou bez něj. Navíc je prokázáno, že ženy mající vibrátor si více hledí svého zdraví a více jich dochází na pravidelné preventivní gynekologické prohlídky, než žen, které jej nepoužívají. Jasně win-win!

Vibrátor vám pomůže snadněji dosáhnout vyvrcholení.

Pokud pro vás dosud nebylo jednoduché dosáhnout v partnerském vztahu či jako single orgasmu, těm dnům může být konec. Mechanické vibrace poskytují takovou stimulaci intimních partií, se kterou se žádné fyzické možnosti (např. dráždění rukou či ústy) nemohou nikdy srovnávat.

Sexuální odpověď, kterou vyhodnocuje náš mozek, závisí na poměru sexuálních „excitátorů“ (Sexual Excitation System – SES) a sexuálních „tlumičů“ (Sexual Inhibition System – SIS). Mezi excitátory patří všechny vjemy, které vidíme, slyšíme, cítíme nebo si představujeme a které jsou vyhodnoceny jako „sexy“, naladí nás na sexuální aktivitu (např. šeptání sexy slovíček do ucha, vůně partnerova těla, dlouhé pohledy do očí, apod.). Naopak mezi tlumiče patří podněty, které náš mozek vyhodnocuje jako potenciální hrozbu – např. neplánované těhotenství, vztahové potíže, sebekritika vlastního těla či konání. A celková sexuální odpověď závisí právě na tom, do jaké míry budou pozitiva převažovat.

Je možné, že patříte ke skupině žen, které mají zpočátku před pořízením si prvního vibrátoru určitý ostych nebo obavy. Mají pocit, že by měly dosáhnout orgasmu i bez vibrátoru. Ale v sexu neexistuje žádné „měly by“! Počítá se jen to, co nám dokáže navodit příjemný pocit a uspokojení. Ženy, které obtížněji dosahují orgasmu, jsou úplně normální. Potřebují zkrátka jen jiný druh stimulace, než může poskytnout například ruka vašeho partnera. V této situaci je až 25 % žen (dle the Journal of the American Medical Association). Pokud patříte k ženám, které nikdy orgasmus neprožily – a to se týká každé šesté ženy – vystupte ze své komfortní zóny a jděte do toho! Každá žena, pokud jí nebrání zdravotní komplikace, je schopna dosáhnout orgasmu a také si ho každá zaslouží!

Vibrátor vám partnera nenahradí.

Vibrátor vám přinese intensivní mechanickou stimulaci intimních míst, kterou ženy potřebují, chtějí anebo mají rády. Vibrátor vás ale nepolíbí na ouško, nemiluje vás ani vás nebude držet za ruku, když budete potřebovat sdílet každodenní problémy. Tedy vám partnera/partnerku nikdy nemůže nahradit! Pokud je váš partner/partnerka nesvůj/nesvá, když se doma objeví „to“, stačí ho/ji zahrnout výčtem všeho, kým pro vás je. A že to bude dlouhý seznam!

Je něco špatného na muži, když s ním partnerka nedosahuje orgasmu? Nemusí nutně být. V páru jde o to, aby si oba partneři naslouchali a vzájemně objevovali, co tomu druhému navozuje ty nejlepší pocity. Pokud muži poskytují partnerce přesně tu stimulaci, kterou ženy potřebují – a tou je u většiny žen nejen dráždění genitálu, ale zapojení celého těla například doteky a masáží, šeptání těch pravých slov, navození intimní atmosféry, hravý a citlivý sex beze spěchu, apod. – není na takovém muži nic špatného, i když jeho partnerka potřebuje vibrátor k dosažení vrcholu.

Užívejte si vlastního potěšení.

Z různorodých důvodů, které by vystačily na samostatný článek, máme někdy tendenci mít pocity viny za něco, co nám přináší potěšení. A je jedno, jestli jde o tabulku čokolády, romantický film, který nás dojímá, nebo o orgasmus. Jako by užívání si potěšení bylo proti pravidlům, bylo něčím, co si nezasloužíme. A víte co? Zapomeňte na to! Máte právo užít si toho, co vám dělá dobře, nemá-li to negativní vliv na někoho dalšího. Ne každou ženu vibrátor zaujme. Pro někoho může být neosobní, divný. Není ale nic špatného na tom, když jej žena vyzkouší a zjistí, jaké to je užít si fajn chvilky sama pro sebe, bez ohledu na potřeby a nároky někoho jiného. A nemusí o tom nikomu nic sdělovat.

Vibrátory vám nezpůsobí nižší citlivost vůči sexuálním podnětům.

Senzitivní (erotogenní) místa v lidském těle reagují na stimulaci bez ohledu na to, co ji způsobuje. Vibrátory přivedou ženy k orgasmu rychleji než jiné typy stimulace, ale nezmění její schopnost na jiné podněty reagovat. Spíše naopak. Ženy, které vibrátory používají, reagují na různé stimuly lépe než ostatní, protože poznají plný rozsah své sexuální odpovědi a při pravidelném dosahování orgasmu dojde také k posílení nervových drah, které jsou za něj odpovědné. Tím je velká šance, že bude dosahování orgasmu jednodušší, než dříve.

Vibrátor vyžaduje péči.

Vibrátor přichází do styku s intimními partiemi lidského těla, proto je nutné jej udržovat v čistotě. Použití vody a desinfekčního mýdla před a po hrátkách s erotickými pomůckami by mělo být naprostou samozřejmostí. Platí také zásada – vibrátor NIKDY nikomu nepůjčujte!! I přes důkladnou očistu je možné někdy detekovat HPV virus a různé typy bakterií na jeho povrchu. Proto opravdu vibrátor ponechte jen pro vlastní použití. Navíc, i když vibrátor správně používáte a čistíte, jeho životnost je omezená. Při známkách sebemenšího poškození povrchu či části vibrátoru jej okamžitě přestaňte používat a vyhoďte jej do elektroodpadu. I když žádné známky opotřebení při průměrné frekvenci používání (například dvakrát týdně) nejeví, je lepší jej zhruba po roce vyměnit za nový. Pro správné používání je vhodné nevynechávat lubrikační gel, případně kondom.

Pokud jste dočetl/a až sem, doufáme, že vám některé informace pomohly v rozhodování, zda vibrátor ano či ne. Přejeme vám příjemně strávený čas na našem eshopu!

Vaše vibrátory.cz 

(V článku byly použity některé informace z článku 3 Reasons Why Every Woman Should Use A Vibrator (At least Once), Yahoo Health, Feb. 27, 2015.)