.
Poslední expedice zboží proběhla dnes (27.2.2024) v 8:00h. Příští expedice zboží proběhne ve středu (28.2.2024) v 8:30h. Váš Honza z Vibrátory.cz

Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

99 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení

Heinrich Himmler do rozsáhlé strategie zakomponoval státem kontrolovanou prostituci jako součást mocenského a hospodářského zájmu. Prostitutky byly brány jako asociální zlořád, nesplňovaly představy nacistické ideologie, byly násilím sexuálně zotročeny a mnohé poslány nejen do nevěstinců pro vojáky Velkoněmecké říše, ale také do koncentračních táborů. Právě tam se běžně prováděly nucené sterilizace, experimentální potraty a tisíce brutálních pokusů pod vedením Josefa Mengeleho. I když nacisté svému lidu kázali o mravnosti a hrdosti, ve skutečnosti sami činili úplný opak. V době jejich moci se tisíce žen a sotva dospělých dívek staly oběťmi různých forem sexuálního násilí, ponižování, znásilňování a mučení. Vybraní muži SS museli zplodit tisíce nových árijců v tzv. domech Lebensbornu . Autor v této publikaci otevírá semknutou společenskou zvyklost, kterou dnes známe pod pojmem "tabu". Zkráceno. Odhalení tajemství státem kontrolované prostituce a nacistického přístupu k sexuálnímu životu ve Velkoněmecké říši.


Autor: Václav Miko
Počet stránek: 124

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aby nacisté upevnili svůj systém a minimalizovali vnitřní odpor, aplikovali násilné metody i proti ženám. Hitlerův věrný paladýn Heinrich Himmler do rozsáhlé strategie zakomponoval státem kontrolovanou prostituci jako součást mocenského a hospodářského zájmu. Prostitutky byly brány jako asociální zlořád, jenž představoval pro německý lid hrozbu, a ženy, které nesplňovaly představy nacistické ideologie, byly násilím sexuálně zotročeny a mnohé poslány nejen do nevěstinců pro vojáky Velkoněmecké říše, ale také do koncentračních táborů. Právě tam se běžně prováděly nucené sterilizace za pomocí vysokých dávek rentgenových paprsků. Experimentální potraty neznaly hranic a tisíce brutálních pokusů pod vedením Josefa Mengeleho vedly k bolestivé smrti. Své si prožili i homosexuálové a lesbicky orientované ženy. I když nacisté svému lidu kázali o mravnosti a hrdosti, ve skutečnosti sami činili úplný opak.V době jejich moci se tisíce žen a sotva dospělých dívek staly oběťmi různých forem sexuálního násilí, ponižování, znásilňování a mučení. Existovaly však tehdy i zvrácené formy rasového šílenství, kdy vybraní muži SS museli zplodit tisíce nových árijců v tzv. domech Lebensbornu s ochotně se nabízejícími ženami, které si vytyčily za povinnost porodit vůdci alespoň jedno dítě. Když však rozvoj nové populace nesplňoval požadovanou kvantitu, sáhli nacisté dokonce i k únosům blonďatých a modrookých dětí z celé okupované Evropy. Autor v této publikaci otevírá semknutou společenskou zvyklost, kterou dnes známe pod pojmem tabu. 

Václav Miko

 
Václav Miko, publicista a spisovatel(1971)

Téměř celou dekádu devadesátých let působil v nevládních institucích se zaměřením na lidská práva. Účastnil se prestižních konferencí a sympozii, mimo jiné i v Radě Evropy ve Štrasburku. Osobně se setkal s afroamerickým odborníkem na lidská práva Michalem Simmonsem, který spolupracoval s Martinem Lutherem Kingem. Autor se nyní pokouší rozšířit svůj umělecký směr a přidává nyní k rozepsaným žánrům i poezii. 
 

Předmětná hesla:

Sexuální morálka – Německo – 1933-1945
Prostituce – Německo – 1933-1945
sexuální menšiny – Německo – 1933-1945
Druhá světová válka (1939-1945) – Evropa
Prostituce – Evropa – 1939-1945
Sexuální zneužívání – Evropa – 1939-1945
Koncentrační tábory – Evropa – 1939-1945
Ženy a válka – Evropa – 1939-1945
Zločiny nacismu
 
Parametry
EAN: 9788072295951
Autor: Václav Miko
Počet stránek: 124
Rozměry: 205 x 135 x 10
Vazba: Brožovaná
Rok vydání: 2016
Žánr: Literatura naučná, Erotika, Historická, Trestní právo