Vibrátor - jak ho vybrat správně?

  • Vibrátor pro ženu

Erotickými hračkami se to na internetu jen hemží, ale není vibrátor jako vibrátor. Navíc, každá žena je unikátní.  Stačí si vybrat toho správného vibrujícího společníka. Jak? fialovy_david_bok_vibratory-cz

“Mám to ráda hezky hluboko”

Pokud ráda cítíš intenzivní dráždění přímo uvnitř svého těla, zatímco tvůj klitoris obvykle zůstává spíše nezúčastněný, pak sáhni po jednoduchém vibrátoru z kategorie bez výběžku. Nic Ti na něm nebude překážet a Ty se můžeš plně soustředit na dokonalý vaginální orgasmus.

A pokud jsi obzvlášť náročná na velikost, uspokojí Tě pořádné nástroje z kategorie XXL vibrátorů. Jen málokterý chlap se s nimi může rovnat a žádný nevydrží tak dlouho v pozoru. Zaručeně!

“Poštěváček - moje tlačítko lásky”

ruzovy_vibrator_jakub_pohled_zeny_vibratory-czMožná patříš k početné skupině žen, které sice vaginální stimulaci milují, ale na vrchol se dostanou až stisknutím kouzelného tlačítka, tedy drážděním klitorisu. I pro Tebe máme na výběr celý zástup zdatných milenců. Zvol si svého favorita z kategorie vibrátory s výběžkem a užívej si kombinovanou rozkoš zevnitř i zvenku.

Anebo sáhni po masážním vibrátoru, který stačí zlehka přiložit ke klitorisu a budeš rozkoší šílet. Tyhle kousky jsou navíc použitelné univerzálně. Zapoj fantazii a dráždi jemnou masáží různé své nebo partnerovy erotogenní zóny. Tahle hračka vás bude bavit oba! 

“Mám citlivou kůži” Žádný strach. Vyber si bez obav kterýkoli model z naší nabídky. Všechny naše vibrátory jsou totiž z důkladně testovaného, zdravotně nezávadného silikonu a jsou tedy šetrné i k citlivé pleti.

 “Hledám něco extra”

Možná už máš doma pěknou sbírku a teď hledáš něco opravdu luxusního. Možná vybíráš unikátní dárek pro svou drahou polovičku. Anebo jsi zkrátka jen zatraceně náročná. Na všechny varianty máme odpověď. Jsou jí naše speciální vibrátory, které Tě kromě vibrací překvapí ještě něčím navíc. Ať je to simulace orálního dráždění anebo pravidelné přírazy pohyblivého těla, s těmito kousky se rozhodně nudit nebudeš.masazni_vibratory_jak_vybrat_vibratory-cz

Nebo Ti na speciálních funkcích zas tolik nesejde, zato bys ráda měla něco, co jen tak někdo nevlastní? Pak si vyber z naší vlastní limitované kolekce. Najdeš v ní kousky, jaké jinde neseženeš. Rozhodně se Ti tak nemůže stát, že byste si je s kámoškou omylem vyměnily. ;)

Tak co, už máš jasno, po kterém kousku sáhneš? Ať si vybereš kteréhokoli fešáka, garantujeme Ti rychlé a diskrétní doručení až domů.  A až si hezky zavrníš, budeme moc rádi za Tvou recenzi.

  • Vibrátor pro pár

Vždy záleží na ženě, tak šťastnou ruku při výběru!


 

Stručná historie vibrátorů

Vibrátory jsou v dnešní době v západních zemích něčím, co již nešokuje. Nabídka na trhu je široká a každá žena si může vybrat, jaký jí bude nejlépe vyhovovat a to v éře nákupů na internetu zcela diskrétně. Kolem vibrátorů ale stále do určité míry krouží určité tabu. Neřeknete pravděpodobně každému na potkání, že máte v ložnici pěkně lechtivou sbírku. Vibrátory ušly dlouhou cestu, než byly akceptovány širší společností a než byl popsán jejich pravý účel. Pojďme si říct některá fakta o historii vibrátorů a pokusme se zbořit některé mýty, které se tradují.

  • 19. století

Velmi rozšířeným názorem je, že v devatenáctém století v Británii byly vibrátory používány v lékařských ordinacích k léčbě hysterie u žen. V této době počátků industrializace byly vyvinuty dva přístroje – párou poháněný masážní přístroj známý jako „Manipulator“ (od Dr. George Taylora) a v roce 1883 elektrický vibrátor britského lékaře Dr. J. M. Granvilla. Nejsou ale známé důkazy, že tyto přístroje byly skutečně používány k provádění masturbace u žen. Původním účelem, pro který byly vyvinuty, byla léčba bolestí hlavy, zažívacích potíží a podráždění – u mužů! Doktoru Granvilleovi bylo známo, že vibrátor může mít i sexuální použití, prý jej ale nikdy neordinoval ženám.

  • Počátky 20. století

V roce 1915 Americká lékařská asociace přijala stanovisko, že obchod s vibrátory je klam. Výrobci vibrátorů proto změnili přístup a začali výrobky propagovat spíše opatrně a bez přímého pojmenování jejich pravého účelu. Například v reklamě na Bebout vibrátor z roku 1908 je čtenářkám sdělováno, že byl „vyvinut ženou, která zná potřeby žen“. Masturbace byla v té době společností považována za něco ostudného a obscéní články byly nelegální. Výrobci tedy nikdy nezmiňovali, že jejich výrobky slouží primárně k masturbačním účelům. Navíc byla v té době diskuze o ženské sexualitě něčím zcela výjimečným, proto bylo někdy zmiňováno, že vibrátory mohou vést k léčbě impotence u mužů a ne k léčbě sexuální dysfunkce žen.

  • 20-50. léta 20. století

V tomto období ještě nedošlo k velkému posunu, ale už byl publikován výzkum na téma ženské sexuality. Alfred Kinsey v roce 1954 zveřejnil údaj, že 62 % žen, které se zúčastnily výzkumu, uvedlo, že masturbovalo, ačkoliv nebyla ještě zmíněna žádná souvislost s vibrátory. Z této doby (z roku 1920) pochází vibrátor The Polar Cub, který byl propagován jako přístroj k posílení krásy žen: „Každá žena může mít bezchybnou pleť a mladistvou postavu.“

  • 60-70. léta 20. století

Začíná období sexuální revoluce zejména v souvislosti s objevem antikoncepční pilulky. Ženy si mohou poprvé v historii samy určit, zda si přejí mít dítě. S tím souvisí postupná větší uvolněnost v oblasti sexuality, o které se také více diskutuje. Sexuální edukátorka a umělkyně Betty Dodson na svých workshopech propagovala Hitachiho masážní vibrátor (v angl. The Hitachi Magic Wand). Považovala ženskou masturbaci jako součást poznávání vlastního těla, které bylo ženám společností dlouhodobě odpíráno. Masturbaci ale stále doprovází určité stigma. Z výzkumu z roku 1974 vyplývá, že 61 % žen sice masturbuje, ale 25 % z nich přiznává, že poté zažívají pocity viny, strachu nebo si připadají perverzní. 

  • 80-90. Léta 20. Století

V roce 1983 přišel výrobce erotických hraček – firma Vibratex - s přelomovým typem pomůcky skládající se z části falického tvaru a s různě tvarovaným výběžkem k externí stimulaci klitorisu. Vibrátory byly vyráběny v Japonsku, kde panovaly ohledně erotických výrobků přísná pravidla a zákony, a proto byly vibrátory vyráběny ve tvaru zvířátek – například klokana nebo želvy. Naprostý průlom ale přišel až s vibrátorem ve tvaru zajíčka, kterého proslavila epizoda slavného seriálu Sex ve městě. Tento typ vibrátoru se dodnes vyrábí a můžete jej zakoupit i na našem eshopu.

  • Současnost

V naší společnosti nebylo nikdy jednodušší pořídit si vibrátor. Nemusíme ani vyjít z domu, abychom jej získaly a vyzkoušely si, který typ nám dělá skutečně dobře. Ženská masturbace již není sprosté slovo a vibrátory jsou používány mezi heterosexuálními ženami, lesbami i bisexuálkami. Mají pozitivní vliv na sexuální život, sebevědomí a na poznávání vlastního těla. I přesto jsou na světě místa, kde jsou erotické hračky zakázané (v USA ve státech Alabama a Texas, v některých arabsky mluvících zemích, v Thajsku, Indii, atd.). Ještě není všem ženám dovolen svobodný výběr a jejich masturbace je stále brána jako něco nižšího, než je sex s mužem. Buďme rády, že je nám umožněno sebepoznání a bohatý sexuální život, který je důležitou součástí spokojeného života žen i mužů.

(V článku byly použity některé informace z článku A short History of the Vibrator, by Jen Bell, Jun 6, 2018)