Vibrátor - jak ho vybrat správně?

 • Vibrátor pro ženu

Erotickými hračkami se to na internetu jen hemží, ale není vibrátor jako vibrátor. Navíc, každá žena je unikátní.  Stačí si vybrat toho správného vibrujícího společníka. Jak? fialovy_david_bok_vibratory-cz

“Mám to ráda hezky hluboko”

Pokud ráda cítíš intenzivní dráždění přímo uvnitř svého těla, zatímco tvůj klitoris obvykle zůstává spíše nezúčastněný, pak sáhni po jednoduchém vibrátoru z kategorie bez výběžku. Nic Ti na něm nebude překážet a Ty se můžeš plně soustředit na dokonalý vaginální orgasmus.

A pokud jsi obzvlášť náročná na velikost, uspokojí Tě pořádné nástroje z kategorie XXL vibrátorů. Jen málokterý chlap se s nimi může rovnat a žádný nevydrží tak dlouho v pozoru. Zaručeně!

“Poštěváček - moje tlačítko lásky”

ruzovy_vibrator_jakub_pohled_zeny_vibratory-czMožná patříš k početné skupině žen, které sice vaginální stimulaci milují, ale na vrchol se dostanou až stisknutím kouzelného tlačítka, tedy drážděním klitorisu. I pro Tebe máme na výběr celý zástup zdatných milenců. Zvol si svého favorita z kategorie vibrátory s výběžkem a užívej si kombinovanou rozkoš zevnitř i zvenku.

Anebo sáhni po masážním vibrátoru, který stačí zlehka přiložit ke klitorisu a budeš rozkoší šílet. Tyhle kousky jsou navíc použitelné univerzálně. Zapoj fantazii a dráždi jemnou masáží různé své nebo partnerovy erotogenní zóny. Tahle hračka vás bude bavit oba! 

“Mám citlivou kůži” Žádný strach. Vyber si bez obav kterýkoli model z naší nabídky. Všechny naše vibrátory jsou totiž z důkladně testovaného, zdravotně nezávadného silikonu a jsou tedy šetrné i k citlivé pleti.

 “Hledám něco extra”

Možná už máš doma pěknou sbírku a teď hledáš něco opravdu luxusního. Možná vybíráš unikátní dárek pro svou drahou polovičku. Anebo jsi zkrátka jen zatraceně náročná. Na všechny varianty máme odpověď. Jsou jí naše speciální vibrátory, které Tě kromě vibrací překvapí ještě něčím navíc. Ať je to simulace orálního dráždění anebo pravidelné přírazy pohyblivého těla, s těmito kousky se rozhodně nudit nebudeš.masazni_vibratory_jak_vybrat_vibratory-cz

Nebo Ti na speciálních funkcích zas tolik nesejde, zato bys ráda měla něco, co jen tak někdo nevlastní? Pak si vyber z naší vlastní limitované kolekce. Najdeš v ní kousky, jaké jinde neseženeš. Rozhodně se Ti tak nemůže stát, že byste si je s kámoškou omylem vyměnily. ;)

Tak co, už máš jasno, po kterém kousku sáhneš? Ať si vybereš kteréhokoli fešáka, garantujeme Ti rychlé a diskrétní doručení až domů.  A až si hezky zavrníš, budeme moc rádi za Tvou recenzi.

 • Vibrátor pro pár

Vždy záleží na ženě, tak šťastnou ruku při výběru!


Vibrátory - Průvodce světem vibrátorů vibrator - historie vibratoru

Následujícími řádky oslovujeme ženy, to ale neznamená, že by muži neměli pokračovat ve čtení! Dvě třetiny erotických hraček používají páry k oživení sexuálního života, takže pánové, čtěte dále, abyste věděli, jak svoji partnerku rozpálit a uspokojit na maximum!

Pokud jste rozhodla zařadit erotické pomůcky do vašeho života, určitě mezi ně bude patřit i vibrátor. S jeho pomocí totiž velice jednoduše a okamžitě dosáhnete většího sexuálního potěšení. I z letmého pohledu na náš web je zřejmé, že vibrátory existují v mnoha velikostech, tvarech a barvách. Je možná z počátku obtížné vyznat se v široké nabídce. A právě pro vás je určen následující přehled, díky kterému si lehce vyberete, který bude pro vás ten pravý. Pro znalé možná představíme další tipy, které mohou být součástí vaší lechtivé sbírky. Tak směle do toho!

Klasický vibrátor

Začněme klasikou nejklasičtější, ale popravdě jen zlehka, protože následovat budou kousky pro ještě lepší zážitky. Klasický vibrátor má většinou rovný, ale stále ještě elegantní, jednoduchý tvar. Naleznete i rovné vibrátory dotvarované do vzhledu reálného penisu. I když je tento typ velice prostý, je dobrým odrazovým můstkem pro začátečnice s erotickými hračkami a zcela jistě je lepší, než když budete používat pouze svoje ruce. Pro ty z vás, které s vibrátory začínají, máme několik tipů, jak na to:

 • Používejte zároveň s vibrátorem i vaši druhou ruku případně volné ruce ke stimulaci ostatních senzitivních částí těla. Jaké to jsou, je zcela individuální - pro někoho hýždě, poprsí, krk, podbřišek, atd.
 • Rytmicky střídejte úhly a intensitu vibrací.
 • Nespěchejte, užívejte si! Není nutné používat rovnou vysoce intenzivní vibrace jen proto, abyste co nejrychleji dosáhla orgasmu.

Vibrátor ve tvaru zajíčka/s výběžkem na klitoris

Pokud jste už slyšela o vibrátoru – zajíčkovi, buď jej máte, nebo jej chcete pro sebe. To vůbec není špatná volba, někteří experti tvrdí, že tento typ vibrátoru je pro ženy jeden z nejlepších. Není totiž rozhodující, pokud skutečně má tvar zajíčka, podstatný je výběžek na klitoris a ten může mít různý tvar. Důvodem, proč je tento tvar vibrátoru tolik účinný je ten, že ženy často k dosažení vrcholu potřebují stimulaci více citlivých oblastí najednou. To zjednodušeně znamená zároveň stimulaci vaginální a klitorisu. Dosáhnete tak slastných pocitů s minimem námahy! Zatímco manuální masturbace do jisté míry vyžaduje fyzický výdej energie, tento vibrátor udělá vše za vás! S tímto typem pomůcky nemusíte zapojit volnou ruku ke své vnější stimulaci. Stisknete jednoduše tlačítko a můžete si užívat maximální potěšení! Případně volnou ruku zapojte na další erotogenní části svého těla a nechte se unášet příjemnými pocity.

Jako bonus už jen tím, že budete mít tento typ vibrátoru, ukážete svému partnerovi, že máte ráda sex. A budete se sama cítit více sexy, protože získáte více sebevědomí a to je v oblasti sexuality velmi podstatné. Vibrátor, ať už s jakýmkoliv výběžkem na klitoris, je prostě zlatý standard pro každou ženu!

Projektilový vibrátor

Už jste někdy zamýšlela užít si hrátek s vibrátorem mimo pohodlí vašeho domova? Mnoho žen si myslí, že to zkrátka ani není možné. Projektilový vibrátor vám dokáže, že ano.

 • diskrétní, abyste jej mohla vzít kamkoliv
 • tišší při použití
 • jednoduché použití

Tyto vibrátory jsou známé též jako minivibrátory, jsou dlouhé jen kolem 9 cm, to je méně, než jakýkoliv smartphone. Vejde se i do té nejmenší kabelky a nejen to. Pokud se vám náhodou stane, že se obsah kabelky na veřejnosti vysype, minivibrátor splyne s ostatními věcmi a nikdo si ničeho nevšimne. Vypadá prostě jako menší řasenka nebo tužka na oči.

Minivibrátory při vnitřním použití nejsou nikterak hlasité. Ve vedlejší místnosti o tom, kdo vám dělá společnost, nikdo nebude mít ani tušení. Nemusíte se tedy bát, že na kongresu v hotelovém pokoji budete prozrazena.

Prostý tvar vibrátoru a pouze jedno tlačítko k ovládání činí tento kousek zcela intuitivní ke snadnému použití. Není třeba se zabývat správným úhlem nebo tvarem, jednoduše se jde hned na věc!

Minivibrátor určitě patří do sbírky žen, které se nechtějí ochudit o možnost zažít sladké chvilky kdekoliv a kdykoliv mají chuť.

Vibrátor na bod G

Ať už víte přesně, kde se váš bod G nachází, nebo o něm víte pouze z teorie, vyzkoušení vibrátoru na bod G je jediná možnost, jak využít maximální potenciál tohoto citlivého místa. Je to nutnost, jinak se ochuzujete o pocity absolutního blaha. A to přeci nechcete!

O bodu G, jeho objevu a fungování si můžete přečíst článek na našem blogu. Naleznete v něm rady, jak bod G najít a jakým způsobem jej lze stimulovat. I pokud totiž víte, kde se vaše citlivé místo nachází, je třeba jej stimulovat správným způsobem. I když je bod G velice citlivá oblast s množstvím nervových zakončení, stejně jako je klitoris, je třeba použít většího tlaku ke správné stimulaci. Na klitoris stačí některé ženě lehce fouknout a bude mít pocit obrovského potěšení, bodu G jemná stimulace nestačí. Toto může být problém z důvodu anatomického uložení - u některých žen nachází výše ve vagíně, nebo proto, že vaše prsty nejsou dostatečně dlouhé, abyste ho fyzicky nahmatali. Použitím vibrátoru na bod G rozvinete plný potenciál, který místečko nabízí.

Proč je vibrátor na bod G tak efektivní?

 • Je delší, takže dosažení bodu G, ať už je umístěn kdekoliv, bude snadné.
 • zahnutý tvar, takže bude bod G správně stimulován, i když budete vibrátorem pohybovat pouze dovnitř a ven. Jinak řečeno, nemusíte vyvíjet koncentrované úsilí a přemýšlet, jestli používáte hračku ve správném úhlu nebo se správnou intenzitou. Tvar vibrátoru udělá vše za vás.
 • Vibrátor překvapivě také vibruje! Vibrace násobně zlepšují pocity při stimulaci erotogenních míst. Toho nikdy v takové intenzitě manuálně nedosáhnete!
 • S vibrátorem na bod G se vám nabízí i šance na tzv. ženskou ejakulaci. Její dosažení není zaručené u všech žen, ale dle studií týkajících se této oblasti, je s použitím vibrátoru na bod G zvýšená šance na její dosažení. Pokud se vám povede jí dosáhnout, budete určitě u svého partnera za hvězdu a ostatní vám budou jen závidět!

Masážní vibrátor

Tímto typem vibrátoru se dostáváme k pomůckám, které nemají klasický „falický“ vzhled jako předchozí vibrátory. Nabídnou vám ale rozhodně mnoho potěšení, takže si zaslouží být součástí vaší intimní sbírky!

Masážní vibrátor, jak je patrné z názvu, vypadá a také jej tak lze používat, jako běžný strojek určený k masáži zad nebo namožené šíje. Skládá se z tyčky, za kterou se drží, a měkké hlavice, která je na přístroji jedinou částí, která vibruje. Tvar ho předurčuje k jiné než vaginální stimulaci ve smyslu klasické penetrace. Velké potěšení zato čeká na váš klitoris. Tvar hlavice umožňuje najednou a přímo zaujmout větší povrch klitorisu, než jak to dokáže výstupek na klitoris u vibrátorů typu „zajíček“. Stimuluje jej tak mnohem lépe.

Navíc je masážní vibrátor perfektní pro použití v páru k příjemné stimulaci mnoha citlivých erotogenních míst na vašem i partnerově těle. Můžete objevovat, která místa jsou ta nejcitlivější, můžete jej použít k perfektní předehře. Fantasii se meze nekladou, odhoďte tedy veškeré zábrany a užívejte si krásné chvilky s masážním vibrátorem!

Vibrátory imitující orální stimulaci/podtlakové vibrátory/womanizery

V poslední době získávají na obrovské popularitě womanizery, neboli tzv. podtlakové vibrátory, i přes to, že se vlastně o vibrátory nejedná. Tedy, mohou mít také vibrační funkci, ale jejich hlavní rolí je stimulace klitorisu, která imituje sání, jakého si užíváme při orálním sexu. Fungují na principu jemného podtlaku v oblasti klitorisu, jehož intenzitu je možno zvolit – od jemnějších, které mohou sloužit k perfektní předehře, po vysoké, se kterými můžete dosáhnout orgasmu takřka okamžitě. Tento typ vibrátoru musí být používán pro dostatečný efekt správným způsobem, aby byl dokonale přisazen na klitoris. Může to chvilku trvat, než ve správném „nasazení“ získáte praxi. Pak si ale budete užívat pocitů, které vám nabídne jen málo která erotická hračka.

Vibrační vajíčka

Poslední kategorií vibrátorů, kterou vám představíme, jsou vibrační vajíčka. Co může být větší zábava a potěšení, než uspokojení ve vaší ložnici? Uspokojení na veřejnosti!

Vibrační vajíčka jsou ideální hračkou pro páry, které mají rády zábavu a chtějí si užít intimní zpestření klidně na veřejnosti. Co třeba při procházce v parku, v práci, nebo na rande v restauraci? Můžete ho použít na nejrůznějších místech, která si dovedete představit! Vibrační vajíčka jsou k tomu předurčena, protože:

 • jsou velmi malá a diskrétní
 • díky jejich oblému tvaru vajíčko lehce zasunete do vagíny bez obav, že by mohlo vyklouznout
 • mají dálkové bezdrátové ovládání, případně se dají ovládat přes váš (nebo partnerův) smartphone

Tady začíná nejzábavnější část – váš partner vás může libovolně stimulovat na dálku – ať už v rámci domu nebo bytu, nebo, pro odvážnější z nás, právě na veřejných místech. S touto hračkou rozhodně vystoupíte z davu a zábavným způsobem si silně okořeníte váš intimní život! Have fun!

Ať už si vyberete jakýkoliv z výše popsaných vibrátorů či erotických hraček, čeká vás s největší pravděpodobností příjemné překvapení, jakým snadným způsobem lze dosáhnout uspokojení a lepšího sexuálního života. S erotickými pomůckami úžasně poznáte své vlastní tělo, zjistíte, jaké jsou vaše potřeby a co vám přináší nejlepší pocity. Získáte velké sebevědomí a tím zpětně posílíte i partnerský intimní život. Při použití v páru zase zažijete spoustu legrace a objevíte dosud neobjevené!

Pro ty z vás, které již s erotickými hračkami mají zkušenosti, jsme možná přinesli další tipy, čím si pro příště obohatit vaši rozkošnou sbírku!

Všechny předsudky stranou, vítejte ve světě erotických hraček! Přejeme vám příjemný čas strávený na našem eshopu a hlavně při výběru vašeho top vibrátoru!

Vaše Vibrátory.cz 

(V článku byly použity některé údaje ze článku The 7 Insane Vibrator Types that Every Woman Should Own, by Mia Hart from Blissful Cherry)


 

Stručná historie vibrátorů

Vibrátory jsou v dnešní době v západních zemích něčím, co již nešokuje. Nabídka na trhu je široká a každá žena si může vybrat, jaký jí bude nejlépe vyhovovat a to v éře nákupů na internetu zcela diskrétně. Kolem vibrátorů ale stále do určité míry krouží určité tabu. Neřeknete pravděpodobně každému na potkání, že máte v ložnici pěkně lechtivou sbírku. Vibrátory ušly dlouhou cestu, než byly akceptovány širší společností a než byl popsán jejich pravý účel. Pojďme si říct některá fakta o historii vibrátorů a pokusme se zbořit některé mýty, které se tradují.

 • 19. století

Velmi rozšířeným názorem je, že v devatenáctém století v Británii byly vibrátory používány v lékařských ordinacích k léčbě hysterie u žen. V této době počátků industrializace byly vyvinuty dva přístroje – párou poháněný masážní přístroj známý jako „Manipulator“ (od Dr. George Taylora) a v roce 1883 elektrický vibrátor britského lékaře Dr. J. M. Granvilla. Nejsou ale známé důkazy, že tyto přístroje byly skutečně používány k provádění masturbace u žen. Původním účelem, pro který byly vyvinuty, byla léčba bolestí hlavy, zažívacích potíží a podráždění – u mužů! Doktoru Granvilleovi bylo známo, že vibrátor může mít i sexuální použití, prý jej ale nikdy neordinoval ženám.

 • Počátky 20. století

V roce 1915 Americká lékařská asociace přijala stanovisko, že obchod s vibrátory je klam. Výrobci vibrátorů proto změnili přístup a začali výrobky propagovat spíše opatrně a bez přímého pojmenování jejich pravého účelu. Například v reklamě na Bebout vibrátor z roku 1908 je čtenářkám sdělováno, že byl „vyvinut ženou, která zná potřeby žen“. Masturbace byla v té době společností považována za něco ostudného a obscéní články byly nelegální. Výrobci tedy nikdy nezmiňovali, že jejich výrobky slouží primárně k masturbačním účelům. Navíc byla v té době diskuze o ženské sexualitě něčím zcela výjimečným, proto bylo někdy zmiňováno, že vibrátory mohou vést k léčbě impotence u mužů a ne k léčbě sexuální dysfunkce žen.

 • 20-50. léta 20. století

V tomto období ještě nedošlo k velkému posunu, ale už byl publikován výzkum na téma ženské sexuality. Alfred Kinsey v roce 1954 zveřejnil údaj, že 62 % žen, které se zúčastnily výzkumu, uvedlo, že masturbovalo, ačkoliv nebyla ještě zmíněna žádná souvislost s vibrátory. Z této doby (z roku 1920) pochází vibrátor The Polar Cub, který byl propagován jako přístroj k posílení krásy žen: „Každá žena může mít bezchybnou pleť a mladistvou postavu.“

 • 60-70. léta 20. století

Začíná období sexuální revoluce zejména v souvislosti s objevem antikoncepční pilulky. Ženy si mohou poprvé v historii samy určit, zda si přejí mít dítě. S tím souvisí postupná větší uvolněnost v oblasti sexuality, o které se také více diskutuje. Sexuální edukátorka a umělkyně Betty Dodson na svých workshopech propagovala Hitachiho masážní vibrátor (v angl. The Hitachi Magic Wand). Považovala ženskou masturbaci jako součást poznávání vlastního těla, které bylo ženám společností dlouhodobě odpíráno. Masturbaci ale stále doprovází určité stigma. Z výzkumu z roku 1974 vyplývá, že 61 % žen sice masturbuje, ale 25 % z nich přiznává, že poté zažívají pocity viny, strachu nebo si připadají perverzní. 

 • 80-90. Léta 20. Století

V roce 1983 přišel výrobce erotických hraček – firma Vibratex - s přelomovým typem pomůcky skládající se z části falického tvaru a s různě tvarovaným výběžkem k externí stimulaci klitorisu. Vibrátory byly vyráběny v Japonsku, kde panovaly ohledně erotických výrobků přísná pravidla a zákony, a proto byly vibrátory vyráběny ve tvaru zvířátek – například klokana nebo želvy. Naprostý průlom ale přišel až s vibrátorem ve tvaru zajíčka, kterého proslavila epizoda slavného seriálu Sex ve městě. Tento typ vibrátoru se dodnes vyrábí a můžete jej zakoupit i na našem eshopu.

 • Současnost

V naší společnosti nebylo nikdy jednodušší pořídit si vibrátor. Nemusíme ani vyjít z domu, abychom jej získaly a vyzkoušely si, který typ nám dělá skutečně dobře. Ženská masturbace již není sprosté slovo a vibrátory jsou používány mezi heterosexuálními ženami, lesbami i bisexuálkami. Mají pozitivní vliv na sexuální život, sebevědomí a na poznávání vlastního těla. I přesto jsou na světě místa, kde jsou erotické hračky zakázané (v USA ve státech Alabama a Texas, v některých arabsky mluvících zemích, v Thajsku, Indii, atd.). Ještě není všem ženám dovolen svobodný výběr a jejich masturbace je stále brána jako něco nižšího, než je sex s mužem. Buďme rády, že je nám umožněno sebepoznání a bohatý sexuální život, který je důležitou součástí spokojeného života žen i mužů.

(V článku byly použity některé informace z článku A short History of the Vibrator, by Jen Bell, Jun 6, 2018)